Facebook

Przewodnik

Prezentujemy największe atrakcje znajdujące się w okolicy pensjonatu, a także te miejsca, które będąc w Zakopanem i Tatrach koniecznie trzeba odwiedzić.

Krupówki

Ta najbardziej rozpoznawalna i wręcz reprezentacyjna ulica Zakopanego jest najczęściej uczęszczaną i każdy, kto zjawi się w stolicy polskich Tatr, powinien się na niej pojawić. Znajduje się tutaj wiele sklepów i restauracji, a także Muzeum Tatrzańskie i Dworzec Tatrzański, pełniący rolę tutejszego domu kultury. Z Krupówek można podziwiać potęgę Giewont, przejechać się dorożką i skorzystać z wielu innych atrakcji.

Aquapark

Miejsce rekreacji i rozrywki wielu turystów, oddalone od naszego pensjonatu o 15 minut drogi pieszo. Znajduje się tutaj wiele basenów, zjeżdżalnie, jacuzzi, dzika rzeka, sauny i fitness, a najmłodsi mogą skorzystać z z brodzika dla najmłodszych. Szczególnie atrakcyjne są wypoczynek w basenach termalnych, a także możliwość leżakowania na zewnątrz, jednocześnie delektując się pięknem Tatr.

Skocznie narciarskie

Kompleks skoczni znanych na całym świecie, na których corocznie odbywają się zawody Pucharu Świata. W jej skład wchodzi Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza, na której wielokrotnie byliśmy świadkami triumfów polskich reprezentantów, w tym Adama Małysza czy Kamila Stocha.

Giewont

Składa się z trzech części – Giewontu Wielkiego, Małego i Długiego. Od strony północnej jest niedostępny dla turystów ze względu na zbyt strome ściany, a na Wielkie Giewont (1909 m n.p.m.) prowadzą trzy szlaki. Na samym szczycie góry znajduje się 15-metrowy krzyż, dlatego odbywa się tutaj wiele pielgrzymek.

Gubałówka

Położona na terenie Zakopanego góra mierzy 1126 m n.p.m. jest jedną z największych atrakcji tego miasta, ponieważ nie jest trudna w zdobyciu, a z jej szczytu można podziwiać wspaniałą panoramę – nie tylko miasta, ale również panoramy Tatr i Beskidu Wysokiego czy Gorców. Zarówno widok, jak i sama wyprawa na długo pozostaną każdemu w pamięci.

Morskie Oko

Największe jezioro w Tatrach, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem turystów ze względu na piękne położenie i niesamowite widoki.

Doliny: Kościeliska i Chochołowska

Największe doliny w Tatrach, gdzie największą atrakcją są możliwe do zwiedzenia jaskinie, a także liczne wąwozy zbudowane z pionowych wapiennych ścian.

To oczywiście tylko część atrakcji Zakopanego, okolic, jak i całych Tatr. Wyciągi narciarskie, piękne obiekty, zabytki i przede wszystkim atrakcje przyrodnicze – nie sposób wymienić wszystkiego jednym tchem. Trzeba to przeżyć, zobaczyć na własne oczy...

Kontakt

Viva Tatry
34-500 Zakopane
ul. Pardałówka 30
tel. 666 666 543
rezerwacja@vivatatry.pl
Realizacja strony www : veeo.pl